בלדה לתרצה


שלושים שנה אחרי מותה עולה מופע חדש ובו חשיפה ראשונה של שירים וסיפורים שלא ראו אור מעולם. הסיפור מאחורי היצירה של המשוררת תרצה אתר.

מחווה מרגשת לזכרה של תרצה אתר בניהולו האמנותי של בנה, נתן סלור. באמצעות שירים, קטעי פרוזה, מונולוג ואף חשיפה של קטעי יומן יחיו המשתתפים את היצירה של המשוררת וינסו לשתף אותנו, ולו לרגע, במקצת מרוחה של תרצה אתר. תרצה אתר, משוררת, סופרת ילדים אהובה, מתרגמת ומחזאית. ירשה את כישרונו של אביה, נתן אלתרמן, בשירה ואת החיבור לתיאטרון מאמה, השחקנית רחל מרכוס. אביה כתב אליה את השיר "שיר משמר" ובתגובה כתבה לו אתר את "נפשי נשמרת". אתר הופיעה כשחקנית בתיאטרון "הבימה", ב"קאמרי", ו"בתיאטרון זווית" ופרסמה חמישה ספרי שירה. אך יותר מכל שמה הונצח בזכות שיריה שהולחנו ע"י טובי היוצרים בארץ. בין שיריה "פתאום עכשיו, פתאום היום" ששר שלמה ארצי, "אני חולם על נעמי", ששרו חדווה ודוד, "מערבה מכאן" בביצוע ריקי גל, ועוד. בין סיפורי הילדים אשר כתבה הסיפור האהוב "האריה שאהב תות". תרצה אתר מתה מוות טראגי בגיל 36. האירוע הוא לזכרה של משוררת דגולה שנקטפה מהחיים בטרם עת. באירוע ישתתפו: נתן סולר- בנה של תרצה אתר בשירה, עלמה זק – קריאה ומשחק, עופר בשן – שירה וליווי מוסיקאלי, חנה מרון – קריאה ומשחק , רוני אלטר – שירה, אסנת זיביל – משחק.


אירוע "בלדה לאישה" יתקיים ביום רביעי, כ"ו באב, 27 באוגוסט, בשעה 20:00, בבית אבי חי בירושלים, רח` המלך ג`ורג` 44. מחיר: 40 ₪ ,סטודנטים:20 ₪


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.