ימי פראג


במקביל ימי פראג שנחוגו בארץ נערכו חגיגות תרבות בפראג מאיר שלו, חתני נובל ישראלים וגם אמנים ישראלים הוזמנו להופיע ולהציג בפראג.

במסגרת הידוק הקשרים בין צ`כיה וישראל נפתח בימים אלה בארץ פסטיבל ימי פראג.במקביל נשלחו נציגים מהארץ מתחום הספרות, המדע והאמנות הפלסטית. לאחרונה התארח בפראג הסופר מאיר שלו, וב 30 לחודש נערך טכס ממלכתי מרשים לחתני פרס נובל הישראליים ובמקביל נפתחה תערוכה של אמנים ישראליים בגלריה ורנון היוקרתית בפראג. .


בין האמנים המציגים עורכת מדור תרבות ואמנות של נש"ר, דר` דליה הקר-אוריון שהדפסי המחשב המעובדים שלה מתארים מפגש בין ישן וחדש ומהווים דוגמה למטמורפוזה אורבנית. הן משתלבות בנושא התערוכה "גולמטמורפוצה". התערוכה כוללת בין היתר פסלים של אבי שפרבר, ציור בזפת וטכניקה מעורבת של טד בר, אוביקטים של מאט אנזק מארה"ב וטולה סוקולובסקי מבלגיה, צילומים של ג`אנט יוסה-פפר מקמברידג`, מיצבים של גליה גביש, רישומים של בלהה פוקס, עבודות של יאנה גרבר, נורמה דרימר, ורבים וטובים אחרים. (השמות מופיעים בהזמנה המצורפת). חברי הקבוצה בקרו במוזיאונים, גלריות ובתי כנסת וכן בטרזינשטט. אטרקציה מרכזית בביקור היתה הנסיעה לכפר השוכן כ 40 ק"מ מפראג בה שוכנת בזיליקה מהמאה ה-11. את הבסיליקה קנה שלום ניומן, אמן יהודי המחלק את זמנו בין ארה"ב וצ`כיה המייעד את המקום להפיכתו למרכז אמנות בינלאומי. הסמליות של צאצא ניצולי שואה הקונה קתדרלה שהייתה בכפר הוסטקה, בו גרו גרמנים באיזור הסודאטים, סוגרת מעגל ומראה פעם נפסת את כוחו של העם היהודי ושל האמנות


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.