מוזיאון רחוב נפתח בירושלים


ראש עירית ירושלים אורי לופוליאנסקי יחנוך,ביום שלישי 20/6/2006 בשעה 19:30 את מוזיאון הרחוב בקיר שץ ביצירתה של האמנית לואיז שץ "ציפורי החוף".

באתר הפתוח, ברחוב בצלאל פינת שמואל הנגיד, יוצגו לראווה יצירות אמני משפחת שץ- בצלאל, בוריס, לואיז וזהרה, אשר יוחלפו מדי כחצי שנה. היצירה הראשונה שתחנך על ידי ראש העיר ירושלים, הינה פרי יצירתה של האמנית לואיז שץ הנקראת " ציפורי חוף". היצירה מצטרפת למיתחם שלם במרכז העיר העובר שידרוג, הכולל פיתוח רחוב בארי ושמואל הנגיד- רחובות שכבר בוצע בהם השידרוג, ורחובות בצלאל הקטן ושץ- בהם יבוצע השידרוג בחודשים הקרובים. נציין כי רחוב בצלאל הקטן יהפוך למדרחוב, ויחד עם בתי קפה חדשים שמוקמים ויוקמו במקום, בתוספת הסטודנטים שיגורו במרכז העיר ובית הספר לאדריכלות של בצלאל,שבשבועות הקרובים יסתיימו עבודות השיפוץ בו, יצור קומפלקס חי, צעיר ותוסס של בילוי הנאה ותרבות במרכז העיר. יצירה זו נמצאת לא רחוק ממרכז ז`ראר בכר, שעל חזיתו נמצא ציור קיר של האמן גבריאל כהן-"סביב העולם ב- 93 יום" יצירה הנמצאת במוזיאון ישראל. ציור זה הינו אחד מתשעת ציורי הקיר המוצגים ברחבי בעיר- פרויקט משותף לרשות התיירות בעיריית ירושלים, משרד התיירות והחברה הממשלתית לתיירות. ציורי הקיר מהווים אטרקציה של ממש למטיילים הרבים, למדריכים ולתושבי העיר ורשות התיירות העירונית בטוחה כי קיר שץ יהווה פנינה ייחודית חדשה ומרשימה בירושלים כאמור, ראש העיר ירושלים, אורי לופוליאנסקי, יחנוך את ציור שץ ביום שלישי, 20/6/2006 בשעה 19:30.


*רשות התיירות בעיריית ירושלים, יחד עם קרן ץ וקרן דבורה משיקים מוזיאון פתוח חדש בירושלים. בפרויקט שותפים גם חברת "עדן", הקרן החדשה לירושלים, וחברת אריאל האמונה על הביצוע.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.