רמי קליינשטיין והנסיך ליר


רמי קליינשטיין הקליט שיר לזכרו של ליר ארטשיק, שנהרג לפני ארבע שנים בתאונת דרכים והוא בן 10. השיר יושמע הערב בתערוכת ציורים של אמו עו"ד רות, ארטשיק שנפצעה בתאונה חודש לפני שהייתה אמורה להתמננות לשופטת והקריירה של נגדעה אף היא.

ליר ארטשיק היה רק בן 10 כשנהרג לפני ארבע שנים בתאונת דרכים קשה. אמו, עו"ד רות ארטשיק, שנפצעה קשה בתאונה לא התאוששה עד היום מהתאונה, שגדעה קריירה משפטית מדהימה והייתה על סף מינוי לשופטת. בעקבות התאונה החלה ארטשיק לצייר ואת אוסף הציורים שלה היא תציג ביום רביעי, 16 באפריל, בשעה 19:30, בבית הפרקליט, ברחוב דניאל פריש 10 בתל אביב. האירוע יתקיים בחסות לשכת עורכי הדין ובמעמד עורכי הדין רם כספי, גד נשיץ ושוקי חורש.


עו"ד דורון ברזילי, יו"ר ועד מחוז תל אביב והמרכז בלשכת עורכי הדין, שנותנת חסות לתערוכה, אומר כי "רות, שנפצעה באורח קשה בתאונה, הייתה על סף מינוי לכס השיפוט - נקודת שיא לכל משפטן. אלא שאז ברגע נורא נגדעו כל התוכניות של רות ונלקח ממנה היקר לה מכל - בנה הצעיר ליר, שהיה בחור מרשים שכל עתידו לפניו. אומרים שהאדם מתכנן תוכניות ואלוהים צוחק מלמעלה. הצחוק הזה היה אכזרי מכל, אבל מי שחשב שמהדמעות של השכול תצא אישה שבורה וחסרת כוחות לא הכיר את רות ארטשיק, את עורכת הדין הלוחמנית, ווינרית בנשמתה שאף פעם לא מרימה ידיים ותמיד מרימה את עצמה בכוחות נפש אדירים". לדברי ברזילי, "ציוריה של רות, שמבטאים שמחה ועליזות, הם הבחירה שרות עשתה בחיים, הדרך שלה לנצח את הכאב - לזכור כל רגע, כל דקה, ולמרות הכאב - לבחור בחיים. התערוכה הזו היא לא רק אות ונס לזכרו של ליר, היא גם התרפיה והתהליך שעברה רות בארבע השנים שעברו מאז. והתהליך הזה היה מדהים ומעורר השראה, כשם שרות בחייה מעוררת השראה והערצה. אנחנו נמצאים בימי חג הפסח. בסוף השבוע הזה נשב איש איש עם משפחתו וחבריו ונציין את יציאת מצריים, את היציאה מעבדות לחירות. כשמתבוננים ביצירה של רות רואים הרבה יופי, טבע, פנים אנושיות, אבל מעל הכל בולט החופש. אני לא מבקר אמנות גדול, אבל כעורך דין אני יודע לזהות את המאבק האנושי על האוצר הגדול ביותר שלנו - החופש, ובמאבק הזה רות שלנו ניצחה בגדול". באירוע יושמע גם שיר של רמי קליינשטיין לזכרו של ליר. הקשר עם הזמר החל בצבא, כאשר ארטשיק שירתה בתיאטרון צה"ל וחודש בעקבות התאונה. קליינשטיין נרתם באהבה לפרויקט והלחין את השיר בהתנדבות. בתערוכה יוצגו 20 עבודות של ארטשיק, שהתכונה הבולטת בהם היא האהבה לחיים – צבעים עזים, שמחים. "בעקבות התאונה התחברתי יותר לחיים", מספרת ארטשיק, שהוסיפה לשמה הפרטי את השם ליר. "אני מאמינה שהבן שלי חי, הוא פשוט התנתק מהגוף. בעקבות הפגיעה בתאונה נפגעה היכולת שלי לבכות. אחרי ששמעתי את השיר הזלתי את הדמעה הראשונה אחרי ארבע שנים". *********** השיר של ליר מלים: ארז ברזוליק לחן וביצוע: רמי קליינשטיין לאן הוא עף כל לילה לארץ לעולם לא מביט אליי מלמעלה מהכוכב שלו רציתי להגיד לו שיחזור לפה בזמן רציתי להגיד לו שחבל שהוא לא כאן רציתי שוב לשמוע רק עוד פעם את השיר, את השיר של ליר לאט נגמר עוד קיץ וגם הסתיו עבר והיה לי די ברור שעכשיו הוא מאושר רציתי להגיד לו שהזמן כלום לא מוחק ולילדים קטנים אסור, אסור להתרחק ורציתי שוב לשמוע רק עוד פעם את השיר השיר של ליר לאן הוא עף כל לילה לעולם ללא כאב רק רציתי שיידע שאותי הוא לא עוזב


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.